Φωτοιστορίες Μεγαλόπολη – ΜΧ1

Στην κατηγορία ΜΧ1 ο Παναγιώτης Κουζής επικράτησε εύκολα του συναγωνισμού κάτι που έτσι η αλλιώς ήταν αναμενόμενο. Ο άνθρωπος όμως της κατηγορίας ήταν ο Δημήτρης Βαγγελάκος που κατάφερε να πάρει δύο δύσκολες δεύτερες θέσεις με εντυπωσιακό τρόπο.

Στον πρώτο γύρο ο A.Raduta ήταν στον τροχό του Π.Κουζή.

Αργότερα όμως τον A.Raduta πέρασε ο Χ.Φωτόπουλος και δέχτηκε την πίεση από Δ. Βαγγελάκο #2 και Ν.Kumanov #132.

O Ν.Kumanov εγκατέλειψε από πρισμένα χέρια στα μισά του πρώτου σκέλους και δεν επέστρεψε ξανά στον αγώνα.

Οδήγησε με όρεξη ο Π.Κουζής στους πρώτους γύρους.

Οι θεατές απολάμβαναν όμορφο θέαμα.

Ο Χ.Φωτόπουλος στον πρώτο του αγώνα πάνω σε ΚΤΜ το πάλεψε όσο μπορούσε.

Στην συνέχεια ο Π.Κουζής οδήγησε πιο χαλαρά κερδίζοντας και τα δύο σκέλη.

Αρχίζει να το βρίσκει το καινούργιο ΥΖF o Βαγγελάκος και στην Μεγαλόπολη έκανε φοβερό αγώνα.

Όχι δεν είναι κασκόλ ή νέα μόδα, κάπου έμπλεξε ο Χ.Φωτόπουλος και μάζεψε μια κορδέλα.

Χαλαρά και άνετα δείχνει το Νο1 με το δάχτυλο του ο Π.Κουζής.

Με χαρά μαθαίνει ο Π.Κουζής ότι ο ομόσταυλος Βαγγελάκος πήρε την δεύτερη θέση.

Το βάθρο των νικητών δεν άλλαξε στα δύο σκέλη με τον Π.Κουζή πρώτο, τον Δ.Βαγγελάκο δεύτερο και τον Χ.Φωτόπουλο τρίτο.

1816 More posts in ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ category
ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΧ 2024 – Π.ΚΟΥΖΗΣ ΚΑΙ Μ.ΚΑΝΑΚΗΣ ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΝ ΣΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ ΜΕ ΡΕΚΟΡ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ!

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Motocross 2024 συνεχίστηκε στο Πρίνος Τρικάλων για τον δεύτερο του γύρο, όπου...