Φωτοιστορίες Μεγαλόπολη – ΜΧ2

Μια από τις πιο ενδιαφέρουσες κατηγορίες στο Πρωτ. Νοτιανατολικής Ευρώπης στην Μεγαλόπολη ήταν η ΜΧ2. Μεγάλος συναγωνισμός και αρκετές αλλαγές στις πρώτες θέσεις συνέθεσαν το προφίλ τις μικρής κατηγορίας όπου ο Δημήτρης Κοντολέτας διακρίθηκε μέσα από Έλληνες και ξένους αθλητές.

.

Γέμισε η μπάρα της ΜΧ2.

Μ.Παναγιωτόπουλος, Π.Κακολύρης και Σ.Κοσμάς κάνουν τις τελευταίες προετοιμασίες.

Ο Ρουμάνος George Gabal έφυγε από την εκκίνηση μπροστά πάνω σε δίχρονο ΚΤΜ.

Ο Σ.Κοσμάς δεν είχε καλή εκκίνηση και άργησε να περάσει τον Ν.Kolev που μετέπειτα κέρδισε το δεύτερο σκέλος.

Ο Δ.Κοντολέτας #92 έδωσε πολλές μάχες για να πάρει μια τρίτη και μια δεύτερη θέση στα αντίστοιχα σκέλη.

Ο Gabal πήρε το πρώτο σκέλος αλλά η κακή του εκκίνηση στο δεύτερο του επέφερε μια πτώση με αποτέλεσμτα να τραυματιστεί και να εγκαταλείψει.

Πήρε τελικά την δεύτερη θέση στο πρώτο σκέλος ο Κοσμάς και ένω πάλευε την πρώτη θέση στο δεύτερο σκέλος εγκατέλειψε απο σκασμένο πίσω ελαστικό.

Αν είχε ο Κοσμάς αυτό το καροτσάκι του ρουμάνιοκου team για ανταλακτικούς τροχούς, να είχε καλύτερη τύχη στο Βαλκανικό.

Το βάθρο των νικητών του δευτέρου σκέλους της ΜΧ2, N.Kolev, Δ.Κοντολέτας και T.Totev.

1812 More posts in ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ category
ΔΕΙΤΕ ΖΩΝΤΑΝΑ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΥΡΟ ΤΟΥ ΠΑΝ. ΠΡΩΤ. ΜΧ 2024 ΣΤΟ SPORTAL-TV

Το SportalTV θα βρίσκεται και στον δεύτερο αγώνα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Motocross 2024 στα Τρίκαλα...