MXDN 2010 – Η επίσημη λίστα συμμετοχών

Η επίσημη λίστα συμμετοχών για το φετινό MXDN ανακοινώθηκε πρόσφατα από την FIM. Τριάντα μία χώρες είναι έτοιμες να αγωνιστούν εκ τον οποίων αρκετές ευρωπαϊκές παρά την μεγάλη απόσταση που τις χωρίζει από την νέα ήπειρο. Η Ελλάδα δεν θα είναι μια από αυτές για προφανείς οικονομικούς λόγους. Οι φήμες περί συμμετοχής του James Stewart με την ομάδα του Πόρτο Ρίκο δεν επιβεβαιώθηκαν και δυστυχώς δεν φαίνεται να έχουν λυθεί τα προβλήματα με την ιταλική ομάδα.

ΑΓΓΛΙΑ

1. Brad Anderson

2. Dean Wilson

3. Jake Nicholls

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ

1. Jay Marmont

2. Dean Ferris

3. Brett Metcalfe

ΑΥΣΤΡΙΑ

1. Matthias Walkner

2. Pascal Rauchenecker

3. Gunter Schmidinger

ΒΕΛΓΙΟ

1. Jeremy Van Horebeek

2. Steve Ramon

3. Clement Desalle

ΒΡΑΖΙΛΙΑ

1. Jorge Antonio Balbi

2. Pipo Castro

3. Marcello Lima

ΚΑΝΑΔΑΣ

1. Jeremy Medaglia

2. Kyle Keast

3. Kaven Benoit

ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ

1. Johan Mora

2. Alejandro Rojas

3. Roberto Castro

ΚΡΟΑΤΙΑ

1. Nenad Sipek

2. Marko Tumbri

3. Danjel Bozic

ΙΣΗΜΕΡΙΝΟΣ

1. Felipe Espinosa

2. Martin Davalos

3. Andres Benenaula

ΕΣΘΟΝΙΑ

1. Tanel Leok

2. Ptitt Ratsep

3. Gert Krestinov

ΓΑΛΛΙΑ

1. Gautier Paulin

2. Marvin Musquin

3. Xavier Boog

ΦΙΛΑΝΔΙΑ

1. Toni Eriksson

2. Harri Kullas

3. Jon Soderberg

ΓΕΡΜΑΝΙΑ

1. Max Nagl

2. Ken Roczen

3. Marcus Schiffer

ΓΟΥΑΤΕΜΑΛΑ

1. Rodolfo Fernandez

2. Esteban Castillo

3. Tomas Castillo

ΙΣΛΑΝΔΙΑ

1. Gylfi Gudmundsson

2. Eythor Reynisson

3. Hjalmar Jonsson

ΙΡΛΑΝΔΙΑ

1. Gordon Crockard

2. Martin Barr

3. Stuart Edmonds

ΙΤΑΛΙΑ

1. Antonio Cairoli

2. Alessandro Lupino

3. Manuel Monni

ΙΑΠΩΝΙΑ

1. Akira Narita

2. Takuya Mihara

3. Yoshitaka Atsuta

ΛΕΤΟΝΙΑ

1. Ivo Steinbergs

2. Matiss Karro

3. Lauris Freibergs

ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ

1. Mindaugas Kazakevicius

2. Nerijus Rukstela

3. RImantas Pazemeckas

ΜΕΞΙΚΟ

1. Martin Garcia

2. Alberto Herdia

3. Giovannia Victor Blanco

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

1. Rui Goncalves

2. Hugo Basaula

3. Luis Correia

ΠΟΡΤΟ ΡΙΚΟ

1. Zach Osborne

2. Kyle Regal

3. Christian Ruiz

ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ

1. Josh Coppins

2. Ben Townley

3. Brad Groombridge

ΦΙΛΙΠΠΙΝΕΣ

1. Jolet Jao

2. Ralph Alvarez

3. Kenneth San Andres

ΡΩΣΙΑ

1. Evgeny Bobryshev

2. Alexander Tonkov

3. Sergey Astaykin

ΙΣΠΑΝΙΑ

1. Jonathan Barragan

2. Jose Butron

3. Carlos Campano

ΣΟΥΗΔΙΑ

1. Tom Soderstrom

2. Fredrik Noren

3. Alex Eriksson

ΕΛΒΕΤΙΑ

1. Arnaud Tonus

2. Gregory Wicht

3. Valentin Guillod

Η.Π.Α.

1. Ryan Dungey

2. Andrew Short

3. Trey Canard

ΟΥΚΡΑΝΙΑ

1. Oteksandr Pashchynskyi

2. Mykola Pashchynskyi

3. Roman Morozov

ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑ

1. Giovanni Perrotta

2. Humberto Martin

3. Raimundo Trasolini.

.

.

2988 More posts in ΓΕΝΙΚΑ ΝΕΑ category
Recommended for you
MOTOCROSS TRACK DAY SERRES 28/1/18 – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Την Κυριακή  28 Ιανουαρίου 2018 το Serres offroad Premio διοργανώνει στην πίστα motocross του αυτοκινητοδρομίου Σερρών το 1ο Offroad TrackDay. Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλοι...