Σπερχείαδα – Αποτελέσματα και φωτογραφίες

Ο αγώνας της Σπερχειάδας ήταν σίγουρα ο καλύτερος ολόκληρης τη χρονιάς για την κατηγορία ΜΧ1 και το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της ΜΧ της ΟΜΕ. Η επιστροφή στην κατηγορία του Στέλιου Γαλατιανού έκανε πολύ δύσκολη την τελική επικράτηση του Παναγιώτη Κουζή. Στην ΜΧ2 οι Σπύρος Κοσμάς και Ανάργυρος Τσαρνάς μοιράστηκαν βαθμούς με τον Δημήτρη Κοντολέτα να μπαίνει ανάμεσα τους. Περισσότερα στο κείμενο του αγώνα προσεχώς.

Αποτελέσματα κατηγορίας Quad R

Μέχρι το τέλος του πρώτου σκέλους ο Σ.Γαλατιανός βρέθηκε τόσο κοντά στον Π.Κουζή, κάτι που δεν έχει καταφέρει κανείς εδώ και πολύ καιρό.

Δυνατές μάχες και στα δύο σκέλη της ΜΧ2 με τους Σ.Κοσμά #1, Α.Τσαρνά #91 και Δ.Κοντολέτα #92.

Ο πρωτοπόρος τη βαθμολογίας OPEN A Κ.Τζιώρας κέρδισε το σκέλος του Σαββάτου για να αγωνιστεί την Κυριακή στην ΜΧ1.

Σε μια από τις λίγες του εμφανίσεις στο πρωτάθλημα της ΟΜΕ ο Β.Γεωργίου κέρδισε άνετα την ΟΡΕΝ Β.

Μ.Κρητικός #160 και Γ.Αρβανίτης #71 κράτησαν το ενδιαφέρον στην Junior.

Η κατηγορία Quad R επέστρεψε στο πρωτάθλημα.

1811 More posts in ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ category
ΡΕΚΟΡ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ ΣΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΓΩΝΑ ΠΑΝ. ΠΡΩΤ. ΜΧ 2024 ΣΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ!

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Motocross 2024 θα συνεχιστεί αυτό το σαββατοκύριακο με τον δεύτερο του γύρο...