ΑΜΟΤΟΕ – 7ος Αγώνας Παν. Πρωτ. ΜΧ Άργος – Αποτελέσματα και πρώτες φωτογραφίες

Ο τελευταίος αγώνας του Πανελληνίου Πρωταθλήματος της ΑΜΟΤΟΕ έγινε τελικά στο Άργος(και όχι στην Χαλκίδα) με τους πρωταθλητές να επικρατούν σε όλα τα σκέλη. Ο Στέλιος Γαλατιανός έκλεισε με δύο νίκες την φετινή κατάκτηση του τίτλου της ΜΧ1 βρίσκοντας και πάλι αντίσταση από τον Γιώργο Ηλιόπουλο. Στην ΜΧ2 ο Σπύρος Κοσμάς έδειξε και πάλι χαρακτήρα πρωταθλητή και το ίδιο έκανε ο συντοπίτης του από την Χαλκίδα Νίκος Ανδρέου στην OPEN. O Μανώλης Κρητικός πήρε το πρωτάθλημα της Junior στο τελευταίο σκέλος από τον Νικόλα Φανουράκη ενώ ο Δημήτρης Τουρατζίδης επικράτησε ξανά στην Mini.

Αποτελέσματα ΜΧ1
Α Σκέλος – Β Σκέλος
Αποτελέσματα ΜΧ2
Α ΣκέλοςΒ Σκέλος
Αποτελέσματα OPEN
Αποτελέσματα Junior/Mini

Με νίκη έκλεισε την χρονιά στην ΑΜΟΤΟΕ ο Σπύρος Κοσμάς.

Οι κόντρες του Γαλατιανού με τον Ηλιόπουλο συνεχίστηκαν και στο Άργος.

Στο τελευταίο σκέλος της Junior, ο Μανώλης Κρητικός επικράτησε και πήρε τον τίτλο της κατηγορίας.

Ξεκινώντας από τελευταίος μετά από πτώση ο Ν.Ανδρέου κατάφερε να κερδίσει στον τελευταίο γύρο το πρώτο σκέλος. Στο δεύτερο κέρδισε άνετα.

Ο Δημήτρης Τουρατζίδης κέρδισε όλα τα σκέλη της Mini στο πρωτάθλημα της ΑΜΟΤΟΕ που συμμετείχε φέτος.

1816 More posts in ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ category
ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΧ 2024 – Π.ΚΟΥΖΗΣ ΚΑΙ Μ.ΚΑΝΑΚΗΣ ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΝ ΣΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ ΜΕ ΡΕΚΟΡ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ!

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Motocross 2024 συνεχίστηκε στο Πρίνος Τρικάλων για τον δεύτερο του γύρο, όπου...