Φωτοιστορίες Άργους

Ο τρίτος αγώνας του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Motocross στο Άργος ήταν έντονος καθόλη την διάρκεια του. Εμείς στις φωτοιστορίες κρατάμε την ένταση του συναγωνισμού που επικράτησε σχεδόν σε όλες τις κατηγορίες και τις αποτυπώνουμε με τις φωτογραφίες μας που ακολουθούν.

Έντονο χρώμα από τους χορηγούς και τους αγωνιζόμενους είχε ο αγώνας.Δυστυχώς οι θεατές ήταν περιορισμένοι.

Ο Γιώργος Ηλιόπουλος έκανε τον καλύτερο φετινό του αγώνα και βρέθηκε κοντά στην πρώτη του νίκη στο πρώτο σκέλος.

Οι γονείς του Γιάννη Τουρατζίδη προσπαθούν να τον εμψυχώσουν και να τον συμβουλέψουν στην προσπάθεια του για την κατάκτηση της τρίτης θέσης από τον Δημήτρη Μπαξεβάνη.

Η εκκίνηση του πρώτου σκέλους την ΜΧ1.

Ο Αλέκος Κατσινέλης βρέθηκε να οδηγεί και τα δύο σκέλη των Quad αλλά δεν κατάφερε να πάρει την νίκη. Έχει ανέβει όμως και απειλεί την πρώτη θέση.

Ο Δ.Κοντολέτας περνάει τον Π.Παπίλα για την πρώτη θέση στο πρώτο σκέλος.

Στην επόμενη στροφή ο Παπίλας απαντάει με μια προσπέραση που συζητήθηκε.

Ο Κοντολέτας προσπαθεί να ξαναπεράσει και κάνει το λάθος.

Εκκίνηση δεύτερου σκέλους ΜΧ2.

Ο Γ.Ευμορφιάδης κυνήγησε στο δεύτερο σκέλος τον νικητή του αγώνα της Junior Γ.Γαβρίλη…

…μέχρι που είχε μια άσχημη πτώση χωρίς ευτυχώς τραυματισμό, αλλά προκάλεσε την διακοπή του αγώνα για αρκετή ώρα.

Ο Π.Κουζής μόλις έχει περάσει τον Ηλιόπουλο για την πρώτη θέση του πρώτου σκέλους ΜΧ1.

Ο Κουζής μόλις έχει περάσει τον Δ.Βαγγελάκο για την πρώτη θέση στο δεύτερο σκέλος της ΜΧ1.

Την πρώτη του εμφάνιση στην ΜΧ1 πραγματοποίησε ο Γ.Γεωργούσης τερματίζοντας στην πέμπτη θέση Καθόλου άσχημα για έναν οδηγόπου δεν ακολουθεί ολόκληρο το πρωτάθλημα.

Μεγάλη μάχη στο πρώτο σκέλος της ΜΧ2 για την τρίτη θέση μεταξύ του Μπαξεβάνη #131 και του Τουρατζίδη #100.

Ο Δ.Βαγγελάκος με τερματισμούς 3-4 πήρε την τρίτη θέση στην ΜΧ1.

Τα Quad έχουν αρχίσει να γίνονται αρκετά θεαματικά στα άλματα φέτος.

Υπάρχει βέβαια και το ανάλογο κόστος.

Ο τοπικός Σοφοκλής Μαμωνάς από το Άργος τερμάτισε έκτος στην ΜΧ1 με τερματισμούς 5-7.

Ο νικητής του αγώνα των Quad Θανάσης Λάμπρου στο άλμα του τερματισμού.