1ος Αγώνας Παν. Πρωτ. ΜΧ, Χαλκίδα – Αποτελέσματα και πρώτες φωτογραφίες

IMG_0414Εντυπωσιακό ξεκίνημα είχαμε στο  Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Motocross στον πρώτο αγώνα στην Χαλκίδα με πολλές συμμετοχές και έντονο συναγωνισμό σε όλες τις κατηγορίες. Ο Παναγιώτης Κουζής  ξεκίνησε στο γνώριμο πόστο του στην ΜΧ1 ενώ ο Δημήτρης Κοντολέτας ήταν ο μεγάλος νικητής στην ΜΧ2. Μεγάλη μάχη στην OPEN με τελικό νικητή τον Δημήτρη Στούπα και απρόβλεπτες καταστάσεις στα Quad με τον Χρήστο Καναβά να επικρατεί.

IMG_0722

Ορεξάτος ο Παναγιώτης Κουζής στον πρώτο αγώνα της χρονιάς, επικράτησε άνετα στην ΜΧ1 οδηγώντας εξαιρετικά στη δύσκολη πίστα της Χαλκίδας.

IMG_0520

Ο περσινός πρωταθλητής της ΜΧ2 Δημήτρης Κοντολέτας ήρθε πιο ανεβασμένος από την προηγούμενη χρονιά και πήρε δύο πειστικές νίκες.

2013 open chalikida

Ο τοπικός Δημήτρης Στούπας μοιράστηκε νίκες και βαθμούς με τον Σταμάτη Δημαλιάνη στην OPEN αλλά επικράτησε λόγω καλύτερου δεύτερου σκέλους.

IMG_0396

Νικητής της ΜΧ2Τ ο Νικόλας Φανουράκης με καλές επιδόσεις και στο σύνολο της ΜΧ2.

IMG_0727

Μετά από δύο απρόβλεπτα σκέλη στα Quad o Χρήστος Καναβάς επικράτησε με συνδυασμό καλύτερων αποτελεσμάτων

1819 More posts in ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ category
ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ MOTOCROSS Η FANTIC ΜΕ ΚΟΥΖΗ, ΒΑΓΓΕΛΑΚΟ ΚΑΙ ΛΥΡΙΟΥ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ - Ολοκληρώθηκε με επιτυχία ο δεύτερος αγώνας του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Motocross στα Τρίκαλα...