Ολοκλήρωσε την εμφάνιση της η ελληνική ομάδα στο Εθνών

H παρουσία της ελληνικής ομάδας στο 68ο Motocross των Εθνών στην Λετονία ολοκληρώθηκε στον Β Τελικό όπου οι διεθνείς μας έφεραν την Ελλάδα στην 31η θέση της γενικής κατάταξης. Οι Παναγιώτης Κουζής, Δημήτρης Κοντολέτας και Γιάννης Τουρατζίδης δεν είχαν καλή εκκίνηση αλλά κατά την διάρκεια του αγώνα κατάφεραν να κερδίσουν θέσεις στην γενική κατάταξη.

Όμως στο τέλος τα εθνικά μας χρώματα στάθηκαν άτυχα όταν ο Παναγιώτης Κουζής αναγκάστηκε στο τέλος του αγώνα να εγκαταλείψει από μηχανική βλάβη την στιγμή που βρισκόταν στην 23η θέση της κατάταξης. Πραγματοποιώντας ένα σταθερό αγώνα, ο Γιάννης Τουρατζίδης τερμάτισε στην 24η θέση οδηγώντας μάλιστα χωρίς γυαλιά για ένα μεγάλο διάστημα του αγώνα. Λίγο πιο πίσω ο Δημήτρης Κοντολέτας τερμάτισε στην 28η θέση κατατάσσοντας την χώρα μας στην 31η θέση του αγώνα.

Στις πρώτες θέσεις του φετινού Motocross των Εθνών τερμάτισαν οι ομάδες της Γαλλίας, του Βελγίου και της Αμερικής.

4021 More posts in ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΑΓΩΝΕΣ category
AMA SX 2024 – ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΝΑΤΡΟΠΕΣ ΣΤΟΝ 14Ο ΓΥΡΟ ΤΟΥ NASHVILLE

Ο 14ος γύρος του AMA Supercross 2024 αποτέλεσε αρνητικό σταθμό για την συνέχεια του πρωταθλήματος...