Δεύτερη θέση για τον Α.Σάγμαλη στο Ν.Α. Ευρώπης στο Troyan

13245418_940244669435371_5019511822511551509_nΜετά τα Γιαννιτσά, ο δεύτερος γύρος του πρωταθλήματος Motocross Νοτιοανατολικής Ευρώπης 2016 πραγματοποιήθηκε το περασμένο σαββατοκύριακο στο Troyan της Βουλγαρίας όπου συμμετείχαν και Έλληνες αθλητές, με κορυφαίο τον Αντώνη Σάγμαλη που πήρε την δεύτερη θέση στην ΜΧ85.

Ο περσινός πρωταθλητής του θεσμού στην κατηγορία ΜΧ65 Αντώνης Σάγμαλης, με δύο τερματισμούς στην δεύτερη θέση πίσω από τον Κροάτη Nikola Hranic, κατέλαβε τελικά την δεύτερη θέση στην ΜΧ85 και βρίσκεται στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Να τονίσουμε ότι αυτή είναι η πρώτη χρονιά του Σάγμαλη στην ΜΧ85 και αγωνίζεται με μεγαλύτερους σε ηλικία αθλητές.

13239392_1000395783376034_5633056656384541554_n

Αντώνης Σάγμαλης

Στην ίδια κατηγορία συμμετείχε και ο Γιώργος Καριώτης όπου με δύο έκτες θέσεις κατέλαβε την πέμπτη θέση της ημέρας. Ο Καριώτης βρίσκεται στην έκτη θέση της βαθμολογίας.

Μάριος Κανάκης

Στην μικρότερη κατηγορία την ΜΧ65 αγωνίστηκε ο Μάριος Κανάκης όπου με τερματισμούς 7-8 στα δύο σκέλη τερμάτισε στην έβδομη θέση του συνόλου. O Κανάκης μετά από δύο αγώνες βρίσκεται στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας.

4019 More posts in ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΑΓΩΝΕΣ category
AMA SX 2024 – VIDEO ΜΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΕΛΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥ 14ΟΥ ΓΥΡΟΥ ΣΤΟ NASHVILLE

Παρακολουθήστε στο video που ακολουθεί ολόκληρους τους τελικούς αγώνες του 14ου γύρου του AMA Supercross...