6ος Αγώνας Παν. Πρωτ. ΜΧ, Μεγαλόπολη – Αποτελέσματα και πρώτες φωτογραφίες
Ο προτελευταίος αγώνα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Motocross στην πίστα της Μεγαλόπολης είχε πολλές εκπλήξεις και αρκετά αξιοσημείωτα γεγονότα. O Παναγιώτης Κουζής έχασε ένα σκέλος αλλά παρέμεινε αήττητος στην κατηγορία ΜΧ1 ενώ ο Γιώργος Αρβανίτης πήρε την πρώτη του νίκη σε αγώνα συνεχίζοντας δυνατά μετά το σκέλος που κέρδισε στον προηγούμενο αγώνα στο Λιτόχωρο. Αυτά ήταν μόνο η αρχή, ακολουθούν περισσότερα στο αναλυτικό μας άρθρο του αγώνα σύντομα.
Αποτελέσματα ΜΧ1
Α Σκέλος – Β Σκέλος
Αποτελέσματα ΜΧ2
Α Σκέλος – Β Σκέλος
Αποτελέσματα OPEN
Α Σκέλος – Β Σκέλος
Αποτελέσματα Junior
Α Σκέλος – Β Σκέλος
Αποτελέσματα Mini
Α Σκέλος – Β Σκέλος
Αποτελέσματα ATV – QUAD
Α Σκέλος – Β Σκέλος
![IMG_3523](https://i0.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2012/09/img_3523.jpg?w=450&ssl=1)
Ναι, έχασε σκέλος ο Π.Κουζής από τον καταπληκτικό στους τελευταίους αγώνες Δημήτρη Βαγγελάκο. Πήρε όμως την νίκη στον αγώνα και φυσικά τον πέμπτο του τίτλο στην ΜΧ1.
![IMG_3302](https://i0.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2012/09/img_3302.jpg?resize=450%2C299&ssl=1)
Ο Γιώργος Αρβανίτης κέρδισε το δεύτερο σκέλος και τον αγώνα της ΜΧ2 και έγινε ο νεότερος αναβάτης(15 χρόνων) που κερδίζει αγώνα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.
![IMG_3184](https://i0.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2012/09/img_3184.jpg?w=450&ssl=1)
Ο 14χρονος Michael “Mickey” Ivanov κέρδισε το πρώτο σκέλος της ΜΧ2 και έγινε ο νεότερος αναβάτης που κερδίζει σκέλος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα και ήταν ο νικητής της κατηγορίας MX2-2T.
![IMG_3059](https://i0.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2012/09/img_3059.jpg?resize=468%2C311&ssl=1)
Ο Γιώργος Χαραλάμπους κέρδισε τελικά τον αγώνα στα Quad – ATV μετά την ποινή που δέχτηκε ο Γιώργος Καπέλης.
![IMG_3638](https://i0.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2012/09/img_3638.jpg?resize=450%2C299&ssl=1)
Στον αγώνα έγινε και η παρουσίαση της ελληνικής αποστολής για το φετινό MXDN που θα πραγματοποιηθεί στο Lommel του Βελγίου την ερχόμενη εβδομάδα. Στην φωτογραφία από αριστερά Π.Κουζής(ΜΧ1), Δ.Κοντολέτας(ΜΧ2), Γ.Ηλιόπουλος(ΟΡΕΝ) και Ν.Παπαβασιλείου(Αρχηγός αποστολής).