ΒΑΘΡΟ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΑΓΩΝΑ ΤΟΥ A.CAIROLI ΜΕ DUCATI ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ(VIDEO)

Όπως μας είχε υποσχεθεί κατά την άφιξη του στην Ducati, o εννέα φορές παγκόσμιος πρωταθλητής Antonio Cairoli πραγματοποίησε τον πρώτο του αγώνα, στον τέταρτο γύρο του Ιταλικού Πρωταθλήματος Prestige στην Ponte A Egola, καταφέρνοντας να κερδίσει το πρώτο σκέλος και να τερματίσει στο δεύτερο, πίσω από τον τελικό νικητή του αγώνα Alessandro Lupino που αγωνίζεται επίσης με Ducati.

O αγώνας ήταν εξαιρετικά δύσκολος καθώς στην πίστα με μεγάλες κλίσεις επικράτησαν λασπερές συνθήκες μετά από βροχή. Οι δύο αναβάτες τις Ducati μοιράστηκαν τις νίκες στα σκέλη, μετά από μεγάλη μάχη μεταξύ τους, ενώ στα σκέλη που δεν κέρδισαν τερμάτισαν στην δεύτερη θέση με τον νικητή του δεύτερου σκέλους να καθορίζει τον τελικό νικητή του αγώνα. Στην πρώτη του αγωνιστική εμφάνιση με Ducati, ο Cairoli έδειξε σε εξαιρετική κατάσταση και αναμένουμε να ολοκληρώσει την υπόσχεση του συμμετέχοντας φέτος και σε αγώνα του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος MXGP.

Παρακολουθήστε στα video’s που ακολουθούν ολόκληρη την τηλεοπτική μετάδοση του αγώνα.

2018 More posts in MOTOCROSS category
VIDEO ΜΕ ΤΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΤΟΥ 4ΟΥ ΑΓΩΝΑ ΤΟΥ ΒΟΥΛΓΑΡΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ MOTOCROSS 2024 ΣΤΟ SEVLIEVO

Στον τέταρτο αγώνα του Βουλγαρικού Πρωταθλήματος Motocross 2024 συμμετείχαν και αρκετοί Έλληνες αθλητές και παρακάτω...