MXGP – F.Bengtsson και C.Charlier στην Honda Ευρώπης
Μετά τις πολύ καλές εμφανίσεις του σε επιλεκτικούς αγώνες που συμμετείχε στην κατηγορία MXGP, o Σουηδός πρωταθλητής Fillip Bengtsson υπέγραψε με την Honda Ευρώπης για το 2015. Μαζί του στην ομάδα θα είναι και ο Christophe Charlier που ανεβαίνει κατηγορία μετά από μια δύσκολη φετινή σεζόν στην ΜΧ2.
H ομάδα επίσης θα έχει τον Vsevolod Brylyakov και ακόμα έναν αναβάτη στην ΜΧ2 ενώ θα συμμετέχει και στην ΕΜΧ2 με τον πρωταθλητή της ΕΜΧ150 Albie Wilkie.
![](https://i0.wp.com/pbs.twimg.com/profile_images/472125609729335296/KDcp5AAM_400x400.jpeg?resize=402%2C402&ssl=1)
F.Bengtsson
![](https://i0.wp.com/www.mxgp.com/sites/default/files/styles/list_page_default/public/rider/image/Charlier.jpg?resize=419%2C261)
C.Charlier
![](https://i0.wp.com/www.motogonki.ru/images/news/20130219193412.jpg?resize=421%2C280)
V.Brylyakov
![](https://i0.wp.com/www.mxlarge.com/wp-content/uploads/2014/08/Wilkie.jpg?resize=420%2C275)
A. Wilkie(μπροστά)