Φωτοιστορίες Πτολεμαΐδας ΙΙ
Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Motocross 2016 πέρασε μέσα σε λιγότερο από ένα μήνα από την ίδια πίστα για τον τρίτο αυτή τη φορά γύρο του θεσμού. Ο αγώνας της Πτολεμαΐδας ήταν στεγνός και με αρκετή ζέστη διαγράφοντας τις πρόσφατες εικόνες λάσπης και κακουχίας του προηγούμενου αγώνα, όπως μπορείτε να δείτε στις φωτοιστορίες μας που ακολουθούν.
![IMG_0204](https://i0.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2016/04/IMG_0204-2.jpg?resize=432%2C288&ssl=1)
Ο πατέρας του Ανδρέα Ανδρέου, Νίκος υποκλίνεται στον γιο του για την απόδοση του στο δεύτερο σκέλος της ΜΧ85.
![IMG_0802](https://i0.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2016/04/IMG_0802.jpg?resize=432%2C288&ssl=1)
Ο Π.Κουζής ανταποδίδει το χειροκρότημα στους θεατές που παρακολούθησαν ολόκληρο το δεύτερο σκέλος της ΜΧ1.
![IMG_0491](https://i0.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2016/04/IMG_0491.jpg?resize=432%2C288&ssl=1)
Άτυχος ο Α.Γεωργαντάς στο δεύτερο σκέλος…ενημερώνει τους μηχανικούς του για το πίσω σκασμένο ελαστικό.
![IMG_0187](https://i0.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2016/04/IMG_0187.jpg?resize=432%2C288&ssl=1)
Ο Α.Ανδρεόυ #2 συναντά τον μεγάλο του αντίπαλο Α.Σάγμαλη #192 που προσπαθεί να τερματίσει τραυματισμένος.
![IMG_0022](https://i0.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2016/04/IMG_0022-3.jpg?resize=432%2C288&ssl=1)
Ο Π.Κουζής από τα έξι σκέλη που έχουν πραγματοποιηθεί φέτος έχει αγωνιστεί στα πέντε κι όμως, βρίσκεται μόλις δύο βαθμούς από την κορυφή της βαθμολογίας.