Φωτοιστορίες Πτολεμαΐδας

IMG_8206Ο αγώνας της Πτολεμαΐδας ήταν από τους δυσκολότερους των τελευταίων ετών με την λάσπη και την ασταμάτητη βροχή να δοκιμάζει τις αντοχές οργανωτών, αθλητών και ομάδων. Στις φωτοιστορίες μας προσπαθήσαμε να δώσουμε λίγο χρώμα εκτός από το καφέ και  να αποτυπώσουμε το ξεχωριστό θέαμα αυτού του αγώνα.

IMG_8526

Είχε λόγους να χαμογελάει με την βροχή ο “Frozen”…κέρδισε ακόμα έναν λασπερό αγώνα.

IMG_8519

Έτοιμο για πλύσιμο!

IMG_8376

Λασποθραυστικό Κόττης.

IMG_8344

Οι περισσότερες περιπτώσεις ήταν “μπες σε ένα λούκι και καλή τύχη”….ποτέ δεν ήξερες που θα σε βγάλει.

IMG_8206

Κι όμως δεν έπεσε!

IMG_8152

Λασποθραυστικό Μπάκας.

IMG_8503

Ο Βαγγελάκος ήταν ο μόνος νικητής σε σκέλος που ήθελε να κάνει γύρο θριάμβου…τελικά τον κράτησαν για να βγάλει φωτογραφίες.

IMG_8459

Aquaplaning 1.

IMG_7549

First of MX2.

IMG_7597

Ο Γ.Μάσιος διάλεξε δύσκολο αγώνα για να κάνει την πρώτη του φετινή εμφάνιση.

IMG_7246

Mudder.

IMG_8252

O Δ.Μπάκας πήγαινε για το δεύτερο φετινό του βάθρο μέχρι που η λάσπη μπήκε στα μάτια του και δεν έβλεπε τίποτα. Αναγκάστηκε να εγκαταλείψει στο δεύτερο σκέλος.