Video – Στιγμιότυπα και αποτελέσματα 3ης ημέρας Dakar 2017

15826492_1144649768989180_4549485168710807791_nΤην 14η νίκη του σε σκέλος του Rally Dakar πέτυχε ο Joan Barreda(Honda) κερδίζοντας την πρώτη δύσκολη ημέρα των 364 χιλιομέτρων ειδικής μέσα από τα βουνά του San Salvador, όπου το υψόμετρο και τις υψηλές θερμοκρασίες δοκίμασαν τους αναβάτες. Ο ρυθμός του Barreda ήταν τέτοιος που ανέβηκε με διαφορά στην πρώτη θέση της Γενικής.

Στην δεύτερη θέση τερμάτισε ο Sam Sunderland(ΚΤΜ) ανεβαίνοντας και αυτός θέσεις στην κατάταξη(δεύτερος) ενώ στην τρίτη θέση τερμάτισε ο Pela Renet(Husqvarna). O  Paulo Goncalves(Honda) έπεσε στην τέταρτη θέση με τον χτεσινό νικητή και πρωτοπόρο της Γενικής Toby Price(KTM) να είναι εκτός ρυθμού και να χάνει χρόνο.