ΜΧGR 2020 – Μ.IVANOV ΚΑΙ Α.ΑΝΔΡΕΟΥ ΣΤΙΣ POLE ΤΩΝ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Motocross 2020 συνεχίστηκε σήμερα με τον δεύτερο του γύρο στην πίστα του Πρίνος Τρικάλων με καλό καιρό αλλά και αρκετή σκόνη. Αυτό δεν φάνηκε να επηρεάζει τους αγωνιζόμενους που προσέφεραν εκπληκτικό θέαμα με τις μάχες τους σε όλες τις κατηγορίες.

Αποτελέσματα προκριματικού σκέλος ΜΧ1-ΜΧ300
Αποτελέσματα προκριματικού σκέλους ΜΧ2-ΜΧ125
Αποτελέσματα πρώτου σκέλους OPEN-Senior
Αποτελέσματα πρώτου σκέλους MX85
Αποτελέσματα πρώτου σκέλους MX65

O M.Ivanov συμμετείχε στον πρώτο του φετινό αγώνα στην χώρα μας πετυχαίνοντας τους ταχύτερυος γύρους της ημέρας πάνω σε δίχρονο, ενώ κέρδισε και το προκριματικό σκέλος της ΜΧ1 μετά από κακή εκκίνηση.
Ο ταχύτερος της ΜΧ2 και νικητής με διαφορά του προκριματικού σκέλους της κατηγορίας ήταν ο Α.Ανδρέου.
Την μεγάλη μάχη του πρώτου σκέλους της κατηγορίας OPEN κέρδισε ο τοπικός Κ.Τζιώρας.
Ο νικητής της ΜΧ65 των Σερρών V.Tachev, κέρδισε και το πρώτο σκέλος των Τρικάλων.
O Georgiev ήταν ο νικητής του πρώτου σκέλους της ΜΧ85.
Η προσπέραση του “Mickey” στον Π.Κουζή έφερε τον Έλληνα πολυπρωταθλητή στο έδαφος, και οι δύο αθλητές είχαν έναν έντονο διάλογο στο τέλος του προκριματικού σκέλους.