RALLY DAKAR 2021 – ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ HONDA ΚΑΙ ΤΟΝ Κ.BENAVIDES!

H τελευταία ειδική του Rally Dakar 2021 έδωσε νίκη στη Monster Energy Honda Team. Ο Kevin Benavides διεκδίκησε τον τίτλο μετά από δώδεκα εξουθενωτικές ημέρες ενώ ο Ricky Brabec τον συνόδευσε στο βάθρο στη δεύτερη θέση.

Ήταν μια έντονη, αλλά ενδιαφέρουσα ειδική διαδρομή 202 χιλιομέτρων, η οποία έριξε την αυλαία στο Rally Dakar, στις ακτές της Ερυθράς Θάλασσας. Και δεν θα μπορούσε να είναι καλύτερο για τους χαρούμενους αναβάτες της Monster Energy Honda Team που κέρδισαν για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά το Rally Dakar! Ο Kevin Benavides κέρδισε τoν πολυπόθητο ιστορικό αγώνα με τον ομόσταυλο του Ricky Brabec να τερματίζοντας δεύτερος. Αυτό σηματοδοτεί τον πρώτο τίτλο για τον αναβάτη από την Αργεντινή και, για άλλη μια φορά, ένα ιστορικό αποτέλεσμα για τη Honda, που κυριάρχησε σε ολόκληρο το 2021 στο Ντακάρ. Ο χτεσινός νικητής και διεκδικητής του τίτλου για λογαριασμό της Red Bull KTM Sam Sunderland δεν μπόρεσε να επαναλάβει την απόδοση της ενδέκατης ειδικής πέφτοντας στην τρίτη θέση της Γενικής.

472 More posts in ENDURO category
ENDUROGP 2024 – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΓΥΡΟΥ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

Αγώνας καρμπόν της προηγούμενης εβδομάδας ξεκίνησε νωρίς το πρωί κάτω από τον πορτογαλικό ήλιο για...