TT RALLY CUP 2021 – ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΟ HELLAS RALLY RAID ΣΤΗΝ ΝΑΥΠΑΚΤΟ

Επτά ημέρες οδήγησης ολοκληρώθηκαν στις απομακρυσμένες περιοχές των βουνών της Κεντρικής Ελλάδας από τις 23 έως τις 30 Μαΐου. Αυτό ήταν το Hellas Rally Raid 2021, ο πρώτος γύρος του TT Rally Cup. Μια μοναδική εμπειρία στα απομακρυσμένα βουνά, τα δάση, τις κοιλάδες και πολλά άλλα με την καθημερινή διαδρομή μεταξύ 160-250 χιλιομέτρων, 90% από αυτά, εκτός δρόμου. Στο single bivouac της πόλης της Ναυπάκτου, οι διοργανωτές παρείχαν ελαστικά, ρούχα και προστατευτικά, ιατρικό κιτ πρώτων βοηθειών, υπηρεσία κινητής τηλεφωνίας, GPS και ακόμη περισσότερα. Περισσότεροι από 260 αναβάτες από 35 χώρες αγωνίστηκαν για συνολικά 2.000 χιλιόμετρα σε διάστημα 6 ημερών.

Μετά από 7 ημέρες αγώνων, ο πρωταθλητής enduro Loic Minaudier κέρδισε την κατηγορία M3 στο τέλος μιας καταπληκτικής επίδοσης. Κυριάρχησε σε ολόκληρο τον αγώνα μπροστά από τον δεύτερο Robbie Wallace και τον τρίτο Ferdinand Kreidl.. Ο Massimo Prazzoli κέρδισε την κατηγορία M1, ο Guilhem Alves στην κατηγορία M2, ο Christian Pastori στην κατηγορία M4 και ο Alexandru Radu στην κατηγορία M5. Στην κατηγορία Quad η νίκη πήγε στον Jurai Varga, τον ακολούθησαν οι αναβάτες της Σλοβακίας Jan Stolarczyk και Marcin Talaga στο βάθρο.

474 More posts in ENDURO category
FIM HARD ENDURO 2024 – ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ Ο M.LETTENBICHLER!

Ο εναρκτήριος γύρος του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος FIM Hard Enduro είδε τον Manuel Lettenbichler της Red...