ENDUROGP 2021 – O Β.FREEMAN ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΜΕ ΝΙΚΗ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΓΑΛΛΙΑ

Ένας τσαντισμένος Brad Freeman την Κυριακή, αφού έχασε στην τελευταία ειδική την πρώτη ημέρα του τελευταίου αγώνα του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος EnduroGP στην Γαλλία, μπήκε για την νίκη πάρα το γεγονός ότι είχε εξασφαλίσει τον τίτλο της Ε3 και ήθελε απλά μια ένατη θέση για να πάρει τον τίτλο της Γενικής. Μετά από ένα παρολίγον μοιραίο λάθος στην αρχή του αγώνα, δεν αντιμετώπισε πρόβλημα να κλείσει την χρονιά με νίκη, κατακτώντας τον τίτλο της EnduroGP. O πρωταθλητής από το Σαββάτο της Ε1 Andrea Verona περίμενε ένα λάθος του Freeman για να του στερήσει την νίκη, κάτι που τελικά δεν έγινε ποτέ με τον Ιταλό να τερματίζει δεύτερος. Η πτώση του νικητή της πρώτης ημέρας και πρωταθλητή της Ε2 Josep Garcia στην πρώτη ειδική, τον έβγαλε με το καλημέρα εκτός ανταγωνισμού για την πρώτη θέση καθώς έχασε πάνω από 20 δευτερόλεπτα. Τερμάτισε στην τρίτη θέση της ημέρας και στην δεύτερη θέση του πρωταθλήματος στην EnduroGP. Την τρίτη θέση στην μεγάλη κατηγορία κατέλαβε ο Verona.

472 More posts in ENDURO category
ENDUROGP 2024 – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΓΥΡΟΥ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

Αγώνας καρμπόν της προηγούμενης εβδομάδας ξεκίνησε νωρίς το πρωί κάτω από τον πορτογαλικό ήλιο για...