AMA SX 2022 – H DAYTONA ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΑ ΔΙΧΡΟΝΑ!

Στον ένατο γύρο του AMA Supercross 2022 στην Daytona αποφάσισε να τα βάλει κόντρα στα μεγάλα τετράχρονο ο βασιλιάς των δίχρονων Gared Steinke, γνωστός από τις εκπληκτικές επιδόσεις του στο Red Bull Straight Rhythm. Πήρε λοιπόν το TC250 Husqvarna του και το έβαλε στην εκκίνηση δίπλα στα μεγάλα τετράχρονα των 450cc. Δυστυχώς τα πράγματα δεν πήγαν όπως τα περίμενε καθώς δεν κατάφερε να περάσει στον μεγάλο τελικό. Τερμάτισε στην 18η θέση της προκριματικής του σειράς και την έκτη θέση στον αγώνα της τελευταίας ευκαιρίας. Αυτή η προσπάθεια ήταν ένα δυνατό test, για την θέση που μπορούν να έχουν οι δίχρονοι κινητήρες στους σύγχρονους αγώνες supercross αλλά και motocross, καθώς η πίστα της Daytona συνδυάζει κάθε χρόνο στοιχεία και από τα δύο αγωνίσματα.

Αν δεν μπορεί αυτός…τότε μάλλον δεν μπορεί κανένας!
942 More posts in SUPERCROSS category
AMA SX 2024 – VIDEO ΜΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΕΛΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥ 17ΟΥ ΓΥΡΟΥ ΣΤΟ SALT LAKE CITY

Παρακολουθήστε στα video's που ακολουθούν ολόκληρους τους τελικούς αγώνες του 17ου γύρου και τελευταίου γύρου...