MXON 2022 – ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΕ Η ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ
Η ομάδα της Γερμανίας ανακοινώθηκε πρόσφατα για να εκπροσωπήσει την χώρα στο Motocross των Εθνών 2022 που θα πραγματοποιηθεί στο Red Bud της Αμερικής. Προς μεγάλη έκπληξη αν και ο ίδιος είχε δηλώσει ότι δεν ενδιαφέρεται, δεν θα συμμετάσχει ο Ken Roczen παρότι ο αγώνας θα διοργανωθεί σε αμερικανικό έδαφος όπου αγωνίζεται.
Η σύνθεση της γερμανικής ομάδας θα είναι η εξής:
• Max Nagl ο αρχηγός της ομάδας στην MX1
• Simon Längenfelder στην MX2
• Tom Koch με 450cc στην Open
![](https://i0.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2022/08/299014714_517500900375529_7041703858327515413_n-600x400.jpg)
![](https://i1.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2022/08/299188838_516563170469302_321165582182743114_n-600x400.jpg)
![](https://i1.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2022/08/299230013_517500927042193_8197277783493197459_n-600x400.jpg)
![](https://i1.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2022/08/299727694_517500930375526_2303892914146108925_n-600x400.jpg)