MXGR 2020 – ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΡΟ ΣΗΜΑΙΕΣ ΚΑΙ ΒΑΘΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΥΑΜΑΗΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Το Σαββατοκύριακο 7-8 Μαρτίου, στην πίστα του Πρίνου στα όμορφα Τρίκαλα έλαβε χώρα ο 2ος αγώνας του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Motocross 2020 με καλό καιρό, πολλές συμμετοχές, αλλά κυρίως με πολλούς θεατές!
Έντονη η παρουσία της Yamaha και σε αυτόν τον αγώνα με τάξη, θετική ενέργεια, άψογη συνεργασία και αθλητικό πνεύμα κάτω από τις μπλε τέντες.
Ο ανταγωνισμός πολύ μεγάλος, ο αγώνας πολύ απαιτητικός αλλά συγχρόνως καθηλωτικός. Η συμμετοχή της γειτονικής Βουλγαρίας σε αυτόν τον αγώνα έκανε εμφανή τα αποτελέσματα της πειθαρχίας και της απόλυτης οργάνωσης του αθλήματος.
MX1: Ο Πρωταθλητής ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΟΥΡΑΤΖΙΔΗΣ (100) – συνεχίζει να μας εντυπωσιάζει με την οδήγησή του και παρά τις πτώσεις στο 2ο σκέλος, ανεβαίνει στην 3η θέση στο βάθρο.
MX300: Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΠΑΞΕΒΑΝΗΣ (131) – κυριαρχεί στην κατηγορία και οι 2 καρό σημαίες του αγώνα γίνονται δικαιωματικά δικές του. Στην ίδια κατηγορία ανεβαίνει στο 3ο σκαλί του βάθρου και ο γνωστός μας από τους αγώνες Enduro, ΦΟΙΒΟΣ ΚΟΛΙΟΠΑΝΟΣ (335).
ΜΧ2: ΜΧ2: Ο ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΝΔΡΕΟΥ (101) ξεχωρίζει με την αξία του και αναδεικνύεται στο «πρόσωπο της ΜΧ2» κατακτώντας την υψηλότερη θέση στο βάθρο και την πρωτοπορία στο Πρωτάθλημα.
ΜΧ125 / MX2: Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΑΓΜΑΛΗΣ (192) πάντα εντυπωσιακός, με κορυφαίους χρόνους και για την ΜΧ2, φεύγει για ακόμα μια φορά με 2 νίκες στην κατηγορία του ΜΧ125 και το μετάλλιο της 4ης θέσης στην ΜΧ2.
![](https://i0.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2020/03/2020-mxgr-trikala-yamaha-22.jpg?resize=800%2C533&ssl=1)
ΜΧ85: ΓΑΝΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (141) – Ο νεαρός αθλητής μας δείχνει να απολαμβάνει τον αγώνα και τερματίζει 4ος στην κατηγορία του μετά από έντονες μάχες με τους διεκδικητές του βάθρου..
ΜΧ65: ΤΑΜΒΑΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (66)– Στο 3ο σκαλί του βάθρου ο μικρότερος αθλητής μας, εμπλουτίζει τη συλλογή του με ακόμα ένα κύπελλο!!
OPEN:ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΑΚΑΤΑΡΙΔΗΣ (72) – Μετά από μία καταπληκτική εμφάνιση με συνεχείς εναλλαγές 1ης και 2ης θέσης με τον τοπικό αναβάτη, τερμάτισε στη 2η θέση του 1ου σκέλους, ενώ μια πτώση και εγκατάλειψη στο 2ο , του στέρησε μια θέση στο βάθρο!
Συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα!!
Ο επόμενος προγραμματισμένος αγώνας για 28-29 Μαρτίου είναι στη Νέα Γωνιά Χαλκιδικής.
Φωτογραφίες: CP Productions
![](https://i0.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2020/03/2020-mxgr-trikala-yamaha-4.jpg)
![](https://i2.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2020/03/2020-mxgr-trikala-yamaha-5-1.jpg)
![](https://i0.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2020/03/2020-mxgr-trikala-yamaha-6.jpg)
![](https://i1.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2020/03/2020-mxgr-trikala-yamaha-34.jpg)
![](https://i0.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2020/03/2020-mxgr-trikala-yamaha-35.jpg)
![](https://i1.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2020/03/2020-mxgr-trikala-yamaha-36.jpg)
![](https://i1.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2020/03/2020-mxgr-trikala-yamaha-37.jpg)
![](https://i1.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2020/03/2020-mxgr-trikala-yamaha-38.jpg)
![](https://i1.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2020/03/2020-mxgr-trikala-yamaha-39.jpg)
![](https://i0.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2020/03/2020-mxgr-trikala-yamaha-40.jpg)
![](https://i1.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2020/03/2020-mxgr-trikala-yamaha-41.jpg)
![](https://i1.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2020/03/2020-mxgr-trikala-yamaha-42.jpg)
![](https://i0.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2020/03/2020-mxgr-trikala-yamaha-43.jpg)
![](https://i0.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2020/03/2020-mxgr-trikala-yamaha-44.jpg)
![](https://i1.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2020/03/2020-mxgr-trikala-yamaha-45.jpg)
![](https://i2.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2020/03/2020-mxgr-trikala-yamaha-46.jpg)
![](https://i0.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2020/03/2020-mxgr-trikala-yamaha-47.jpg)
![](https://i2.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2020/03/2020-mxgr-trikala-yamaha-48.jpg)
![](https://i0.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2020/03/2020-mxgr-trikala-yamaha-49.jpg)
![](https://i2.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2020/03/2020-mxgr-trikala-yamaha-50.jpg)
![](https://i2.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2020/03/2020-mxgr-trikala-yamaha-51.jpg)