Η SIDI ΚΥΡΙΑΡΧΕΙ ΣΤΟ FIM SUPER ENDURO ΤΗΣ ΟΥΓΓΑΡΙΑΣ
Ήταν ένα υπέροχο Σαββατοκύριακο για τη Sidi, χάρη στη νίκη του Billy Bolt στην ουγγρική πίστα του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος FIM SuperEnduro 2022. Ο δεύτερος γύρος του πρωταθλήματος είδε τον αναβάτη της Husqvarna Factory Racing να κατακτά την SuperPole και τις δύο από τις τρεις νίκες.
![](https://i0.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2022/02/Billy-Bolt-Husqvarna-Factory-Racing-FE-350-3.jpg?resize=800%2C534&ssl=1)
Ήδη στον αγώνα 1, ο Billy αποδείχτηκε ο πιο δυνατός αναβάτης τερματίζοντας δεύτερος μετά από μια μικρή οπισθοδρόμηση στα τελευταία τρία λεπτά του αγώνα, αλλά ήταν στον δεύτερο αγώνα που, πρόθυμος να το καλύψει. Ο Βρετανός αναβάτης πήρε σχεδόν το προβάδισμα αμέσως και το κράτησε μέχρι τη γραμμή του τερματισμού. Κυριαρχώντας και στην τρίτη σειρά, ο Bolt κέρδισε με διαφορά άνω των 10 δευτερολέπτων, εδραιώνοντας την ηγετική του θέση στο πρωτάθλημα, με 35 βαθμούς και τρεις αγώνες ακόμη να απομένουν.
![](https://i0.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2022/02/Colton-Haaker-Rockstar-Energy-Husqvarna-Factory-Racing-1.jpg?resize=800%2C534&ssl=1)
Η βραδιά της Sidi τελείωσε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο με τον Taddy Błażusiak 2ο στους πενήντα βαθμούς και 3ο στο βάθρο του πρωταθλήματος, ενώ ο Colton Haaker, ομόσταυλος του Bolt, 4ος στο τέλος της ημέρας του αγώνα και 2ος στη γενική κατάταξη.
![](https://i0.wp.com/mxin.gr/wp-content/uploads/2022/02/Taddy-Blazusiak.jpeg?resize=753%2C504&ssl=1)
Ήταν σίγουρα μια καλή αρχή σε έναν αγώνα που οι αναβάτες είπαν ότι ήταν ιδιαίτερα απαιτητικός.